Telefon
WhatsApp
Ev Depolama

Ev Depolama

Genel olarak bakıldığında ev depolama, özel eşyaların, kişisel eşyaların, ev eşyalarının depolanmasına denmektedir. Mobilya depolama hizmeti, özellikle taşınma sırasında eşyalarınızın güvenliğini ve sahiplerine dilediğiniz kadar saklayabileceğiniz bir yeri garanti eden bir hizmettir.

Öncelikle bir miktar paketlemeden geçirilen, paketlenen ve tüm eşyaların bagajınıza yerleştirildiği bu hizmet sayesinde, eşya sahipleri büyük konforun ve derin nefes almanın keyfini yaşıyor. Aylık depo fiyatlarında, evinizin genişliğine ve barındırabileceği eşya kapasitesine göre ortalama bir fiyat belirlenir. Daha sonra depolama hizmetine ihtiyaç duyan kişinin tüm eşyaları, dilediği kadar özel tasarlanmış depolama alanlarında saklanma seçeneğine sahip olacaktır.

Herhangi bir nedenle eşyalarını saklama ihtiyacı duyan kişilerin yapması gereken ilk şey, alanında son derece uzman, profesyonel ekibe sahip bir firma bulup bunları güvenli bir şekilde depolamaktır.  Bu son derece önemli bir detaydır çünkü eşyalarınızın depolandığı alanın temiz, güvenli ve darbelere maruz kalmaması gerekir.

Ayrıca nesnelerin kaybolmasını veya çalınmasını önlemek için uzmanlardan oluşan bir ekiple ne kadar çok çalışırsanız o kadar iyi sonuçlar elde edersiniz. Bu süreçte ev eşyalarının depolanmasında etkili faktörlerden biri tüm eşyaların depolama firması tarafından yapılması olacaktır.

Ev Depolarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İstanbul Ev depolama sürecine girdiyseniz eğer bu hususlara dikkat edilmesinde fayda olacaktır.  Şirketi araştırırken şirketin web sitesine de bakacak ve oradaki deponun fotoğraflarını göreceksiniz. Bu görüntüler çoğu zaman gerçeği yansıtmamaktadır. Elbette gerçek görüntülerde olabilir, ancak canlı olarak görmediğiniz sürece deponun boyutunu, kullanılanın kalitesini ve güvenlik derecesini anlamak çok net olacaktır.

Fotoğrafları geniş açılı bir kamerayla deponun tamamı çerçevesinde olacak şekilde çekildiyse alan fotoğrafta daha büyük görünecektir. Bu nedenle, depolarını ziyaret etmek için zaman ayırın ve mallarınızın ve faaliyetlerinizin depolanacağı depoları görün.

Depolarının geçmişini araştırdıktan ve onları ziyaret ettikten sonra, beğendiğiniz şirketlerin eşyaları depolarken bir depo sunup sunmadığını öğrenin. Çoğu şirketi eşyalarınızı sigorta şirketleriyle anlaşmalı olarak saklasa da bazı şirketler size sigorta şirketi olduğumuzu söyleyebilir. Yukarıdaki iki adımı uyguladıktan sonra şirkete olan güveniniz artmış olsa da resmi güvence olmadığı takdirde şirketlerin sorumluluk kabul etmemeleri mümkündür.

Hiç kimse eşyalarının bu şekilde açığa çıkmasını istemez, bu nedenle eşyalarınızın sigortalı olarak saklandığından emin olun. Yukarıdaki adımları takip ettikten sonra beğendiğiniz firmalar arasından bütçenize uygun olanı seçmek en doğal hakkınızdır. Bu nedenle eşyaları depolamak için yeterli alan kiraladığınızdan emin olun. Örneğin, 2+1 ev eşyaları için ev eşyalarını tutabilecek bir depo kiralamak, eşyaların sığmamasına veya üst üste istiflendiğinde zarar görmesine neden olacaktır.

Bütçeniz izin veriyorsa, geniş bir alan kiralamanıza gerek yoktur, çünkü eşyalarınız kolayca saklanacak ve orada daha sonra yer ekleme veya çıkarma imkanı olacaktır. Bütçeniz kısıtlı ise böyle bir durumda firmalardan uzmanlık isteyebilir ve eşyalarınızın sığabileceği en küçük alan hakkında tavsiye alabilirsiniz. Yukarıdaki adımları izledikten sonra sizin için doğru olanı bulmuş olacaksınız.